کشف محموله ۲.۵ میلیاردی دام قاچاق در مهدیشهر

اقتصاد پنهان- فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: با اقدام به موقع ماموران انتظامی مهدیشهر، ۲ دستگاه خودروی سنگین در محورهای کوهستانی این شهرستان متوقف و ۳۸۰ راس دام قاچاق کشف شد .

به گزارش اقتصاد پنهان، سردار روح‌الامین قاسمی، با اعلام این خبر اظهار کرد: ماموران انتظامی مهدیشهر باتوجه به شرایط جغرافیایی این شهرستان، مبارزه با قاچاق دام و احشام را با جدیت پیگیری می کنند.
فرمانده انتظامی استان سمنان افزود: در همین خصوص، دو دستگاه خودروی سنگین حامل بار دام و احشام از سوی ماموران پلیس در محورهای کوهستانی شهرستان مهدیشهر متوقف شد.
وی به بازرسی پلیس از خودروها و بررسی اسناد و مدارک انتقال محموله‌ها اشاره و عنوان کرد: هیچ یک از راننده‌ها سند معتبر و مجوز قانونی برای انتقال دام و احشام ارائه نکردند.
به گفته سردار قاسمی با این اقدام به موقع، 380 راس دام قاچاق و خارج از شبکه توزیع کشف شد که ارزش آن بنابر اظهار کارشناسان امر، بالغ بر دو میلیارد و 400 میلیون برآورد شده است.
این مقام ارشد انتظامی با اعلام معرفی هر دو راننده به مراجع قضائی، یکی از راه های تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را مقابله با پدیده قاچاق عنوان و تاکیدکرد: پلیس در سال های اخیر با تمرکز ویژه ای، برنامه‌های این حوزه را دنبال می‌کند.